Jak się montuje tunele rozsączające?

Na dokładnie wypoziomowanym dnie wykopu należy ułożyć ochronną warstwę żwiru (uziarnienie 8/16) o grubości 10 cm. Na tej warstwie układane są tunele rozsączające i łączone ze sobą jeden za drugim.

W celu ochrony tuneli rozsączających obkłada się je geowłókniną i w ten sposób oddziela od materiału wypełniającego. Geowłóknina powinna zachodzić na siebie na stykach przynajmniej 30 cm.

Na zakończenie, wykop zasypuje się stopniowo równomiernymi warstwami ziemi.

Jeżeli bezpośrednio nad instalacją rozsączającą będzie rosła trawa, urządzenie powinno być okryte folią nieprzepuszczającą wody lub warstwą gliny o grubości ok. 10 cm ze względu na to, iż w przeciwnym razie trawa nad urządzeniem może wysychać szybciej niż reszta trawnika.

Tunel rozsączający 300 l

Tunel rozsączający 300 l został zaprojektowany głównie z myślą o zastosowaniu w obrębie budownictwa indywidualnego. Tunele układa się w ciągi i w jednej warstwie, i zamyka specjalnymi płytami. Tunel wytrzymuje obciążenie długotrwałe 3,5 t/m2, co umożliwia posadowienie pod obszarami przeznaczonymi dla ruchu samochodów osobowych. Dzięki specjalnej konstrukcji tunele można układać w stosy (40 szt. na palecie), co pozwala zaoszczędzić na kosztach transportu i magazynowania.