Instalacja przydomowych oczyszczalni ścieków  nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu. Ich mała waga oraz niewielkie gabaryty sprawiają, że są łatwe w transporcie i montażu nawet w miejscach trudno dostępnych. Zbiorniki wykonane z tworzywa sztucznego są łatwe w czyszczeniu, dzięki swojej jednolitej strukturze. Są również w 100% szczelne.

Sprawdzona jakość

Dekady doświadczenia połączone z nowoczesnymi technologiami produkcji pozwalają nam zagwarantować min. 50-letnią żywotność produktów. Firma daje 10-letnią gwarancję producencką na zbiorniki oraz 3-letnią gwarancję na technologię SBR.

Opcjonalne wyposażenie przydomowych oczyszczalni ścieków:

[+C] Pakiet z dodatkiem węgla
Rozwiązanie do domów letniskowych. Dodatek węgla podtrzymuje proces oczyszczania oraz zapobiega obumieraniu bakterii w oczyszczalni.

[+P] Pakiet do usuwania fosforanów
Obecność fosfornanów w wodzie powoduje pojawianie się alg. Pakiet [+P] umożliwia bezpieczne usunięcie fosforanów i otrzymanie wody lepszej jakości.

[+H] Pakiet higieniczny
Dezynfekcja ścieku oczyszczonego przy wykorzystaniu Pakietu higienicznego [+H] spełni nawet najbardziej rygorystyczne wymogi jakościowe. Wszystkie zarazki i mikroorganizmy są neutralizowane bez użycia substancji chemicznych.

[+R] Zdalna kontrola
Dzięki pakietowi zdalnej kontroli, sterownik ma możliwość wysyłania wiadomości o błędach na telefon komórkowy użytkownika. Możliwe jest również wygodne zdalne sterowanie systemem oczyszczania ścieków przez GSM.

  • Wysoka wydajność
  • Duża stabilność systemu
  • Przyjazny użytkownikowi cykl serwisowania
  • Wygodne korzystanie dzięki opcji zdalnej kontroli
  • Możliwość zdalnego podłączenia się do sterownika oczyszczalni w przypadku awarii

Technologia SBR – jak to działa?

1. Napełnianie

Ściek trafia do pierwszej komory, gdzie jest odbywa się wstępne oczyszczanie, a substancje stałe są zatrzymywane. Z tego miejsca ściek trafia do drugiej komory, gdzie zachodzi właściwy proces oczyszczania w technologii SBR.

2. Napowietrzanie

Właściwy proces oczyszczania biologicznego zachodzi w komorze SBR. Sterownik kontroluje proces oczyszczania, naprzemiennie następują po sobie fazy napowietrzania i sedymentacji. Dzięki temu osad czynny ma właściwe warunki do dokładnego oczyszczania ścieku.

3. Sedymentacja

W czasie fazy sedymentacji osad czynny opada na dno zbiornika. Warstwa oczyszczonego ścieku znajduje się w górnej części zbiornika.

4. Odprowadzenie ścieku oczyszczonego

Oczyszczony ściek jest teraz odprowadzany do odbiornika (rzeka, morze lub system rozsączania w gruncie). Następnie osad recyrkulowany do pierwszej komory.